O firmie

Obecny budynek firmy w części był postawiony w najtrudniejszym czasie na początku stanu wojennego i tuż przed. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1983 roku w nowo wybudowanym budynku z przeznaczeniem na usługi motoryzacyjne. Od samego początku przyjęto koncepcję specjalizacji usług i świadczenia ich na wysokim poziomie. Wybór padł na wykonywanie usług w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych samochodów. Jak później się okazało, decyzja była słuszna – takich usług rynek potrzebował. Został zakupiony za granicą profesjonalny sprzęt, zbudowano wg własnych projektów specjalistyczne stanowiska.

Na początku działalności zaczęliśmy stosować środki antykorozyjne produkcji krajowej. Okazało się, że jakość ich była niewystarczająca. Odeszliśmy od ich stosowania. Jako pierwsi w kraju nawiązaliśmy współpracę z firmą Valvoline w Holandii produkującą całą gamę środków antykorozyjnych zwanych ,,tectylami”. Dokonano pierwszych zakupów poprzez import prywatny.

Wybór okazał się doskonały, a zakupione środki rewelacyjne. Przez cały czas doskonaliliśmy technologię zabezpieczeń antykorozyjnych. Budynek rozbudowano. Stanowiska obsługowe zostały dostosowane do zmieniającej się technologii. Współpracując z laboratorium fabrycznym w Dordrechcie wyselekcjonowaliśmy dla naszych warunków klimatyczno-drogowych właściwe środki, które są stosowane w całym kraju do dnia dzisiejszego. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych cała Warszawa chciała zabezpieczać swoje samochody „valvoliną”. Na wykonanie usługi trzeba było czekać do trzech miesięcy. Mieliśmy dużo klientów z całej Polski i z zagranicy.

W latach dziewięćdziesiątych nastąpiła znacząca poprawa jakości powłok ochronnych karoserii produkowanych samochodów. Niektóre firmy zaczęły produkować nadwozia z blach ocynkowanych. Producenci aut odstąpili od nakładania obowiązku zabezpieczeń antykorozyjnych w okresie gwarancji. Zabezpieczenie antykorozyjne stało się niepotrzebne w pierwszych latach eksploatacji samochodu.

Aktualnie w większości przypadków nasi klienci przyjeżdżają na zabezpieczenia antykorozyjne z samochodami mającymi pięć lat i więcej.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych firma rozszerzyła zakres swojej działalności. Głównie wykonujemy naprawy powypadkowe. W ofercie znajduje się również mechanika, przeglądy oraz serwis ogumienia.

Właścicielem i założycielem firmy jest Kazimierz Wyszyński – absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.