Likwidacja szkód komunikacyjnych

Wiodącą pozycję w działalności firmy stanowią naprawy powypadkowe wszystkich podstawowych marek samochodów osobowych oraz dostawczych. 

 

Zakres działań

Firma wykonuje naprawy powypadkowe w ramach likwidacji szkód komunikacyjnych dla wszystkich działających na rynku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Naprawy są wykonywane bezgotówkowo tzn. klient (zleceniodawca) nie angażuje własnych środków finansowych w proces naprawczy. Wszelkimi kosztami naprawy jest obciążane TU w granicach zapisów w polisie AC. W przypadku zaś likwidacji szkody z OC poszkodowanemu w wypadku drogowym przysługuje pełne zadośćuczynienie łącznie z prawem wyboru warsztatu, technologii naprawy itp. Jedynym ograniczeniem jest to, że koszt naprawy nie może jednak przekroczyć wartości samochodu z przed kolizji. Jeżeli koszt naprawy przekracza wartość samochodu z przed szkody wówczas występuje tzw. szkoda całkowita.

 

 

Poszkodowany pozostaje z uszkodzonym samochodem nazywanym pozostałością lub wrakiem. W takich sytuacjach praktyka TU jest taka, że często bezpodstawnie zawyża się przewidywane koszty napraw, natomiast wartość pozostałości zaniża się. W efekcie poszkodowany dostaje niewielkie odszkodowanie jako różnicę pomiędzy wartością samochodu z przed szkody a wartością pozostałości, za które nie sposób naprawić uszkodzony samochód. Nasza firma stawia skutecznie czoła takim praktykom TU. Zgodnie ze zleceniem poszkodowanego naprawiamy uszkodzony samochód wszakże pod jednym warunkiem: wtedy gdy warsztatowe koszty naprawy nie przekraczają wartości samochodu sprzed szkody. Kosztami naprawy jest obciążane TU.

W przypadku zwykłych szkód komunikacyjnych mamy również do czynienia z powszechną praktyką TU polegającą na bezprawnym zaniżaniu kwot odszkodowań czasami nawet znacznie poniżej faktycznych kosztów naprawy. Dzięki sprawnym procedurom prawniczym należne kwoty są skutecznie windykowane, a tym samym samochody mogą być naprawiane zgodnie z technologią producenta, a nie metodami oszczędnościowymi.

Klient nie bierze udziału w sprawach związanych z windykacją należności. Te sprawy od początku przejmuje nasza firma. Na miejsce kolizji wysyłamy swojego holownika, a na czas naprawy zapewniamy bezpłatny samochód zastępczy.

W naszym zakładzie obowiązują stawki w wysokości od 160 do 200 zł za 1 rbh (netto), jeśli czasy napraw wyliczane są w systemie Audatex.

Realizacje

Umów się już dziś!

Zarezerwuj swój termin telefonicznie, mailowo, lub przez stronę.